Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.10.2006  Praha - Mnichov

Po automobilovém přesunu z ČR do Mnichova (4h) zanecháváme auto na Schnellbahne v Echningu a po marných pokusech o koupení lístku v automatu, vyrážíme na černo k Flughafen MUNCHEN.

20.10. 2006  Mnichov – Londýn - Nairobi

ObrazekFLY WITH BRITISH AIRWAYS praví reklamní slogan a já to můžu pouze potvrdit. Na dvou sedačkách 51J a H s příjemnou obsluhou jsem si připadali jako v BUSINESS CLASS. Až jsem skoro po pár hodinách letu pocítil výškovou nemoc, díky skleničkám vína a GT. Skoro celou dobu jsme se mohli kochat výhledem z 11 km výšky  na Evropu, Středozemní moře, Saharu atd. A když to člověka omrzelo, koukli jsme na telku s 18-ti programy .Obrazek Osm hodin letu do Nairobi uteklo jako nic.

21.10.2006  Nairobi – Národní park Amboseli

Ráno nás vyzvedává Afričanka Gladys s kterou jsem si po mailu domluvili safari do Amboseli NP a parku Tsawo West. Její hodinové zpoždění nás nerozhodilo a tak její řidič Fredie a jeho Toyota 4x4 budou našimi průvodci pro po další tři dny. Za čtyři hodiny jsme v Amboseli. Po cestě jsme se moc Obrazeknezdržovali, akorát jsme nakoupili vodu 5l (135 ksh, 1000 ksh=33CZK) a moskytiéru (490 ksh), kterou jsme ovšem za další tři týdny vůbec nepoužili:) Před vstupem do parku ještě nabereme benzín 1l =80ksh v Namangu   a pak po vytlučené cestě uháníme k bráně Malaga (z Nairobi 230km), kde platíme 30 USD za vstup, 500ksh za řidiče a 200ksh za auto. No a od dvou hodin popojíždíme po parku až na krátkou přestávku, kdy jsme si postavili stan v Public Campsite 600ksh/osobu. Obrazek„Velkou část parku Amboseli tvoří otevřená krajina  s dobrou viditelností“ praví průvodce, ale už zde není napsáno, že před večerní bouřkou se zde zvednou ohromná mračna prachu a zakalí výhled tak, že použití mlhovek je nutností. Kromě prachu je zde vidět hodně slonů, zeber, pakoňů a Kilimandžáro (5895 m.n.m.) s jehož masívem v pozadí získávají záběry hned jiný nádech.

22.10.2005 NP Amboseli – NP Tsawo West

ObrazekV šest ráno vyrážíme na „Game park“ nebo-li safari. V deset hodin nás Fredie bere do Ol Tukai Lodge v domnění, že zde posnídáme. Je to hotel pro jinou sortu turistů. Stále ještě nepochopil, že si radši vychutnáme brkaši s párkem na Observation hill, což jsme také za půl hodiny učinili. Sňoběd spojený s výhledem na bažiny a zvířata stál opravdu zato. V 12 hodin jsme se vydali zpátky k Ol Tukai, kde jsme se měli zařadit do ozbrojené kolony , která jezdí z Amboseli do Tsawo West. Nakonec jsme kolonu tvořili my a místní maník s kalašnikovem, který si k nám sedl. Jezdí se tady v koloně od jisté doby, kdy tady přepadli turisty, ale to už je strašně dávno.  Ve čtyři odpoledne jsme po 90km u brány a chceme zaplatit vstup. Bohužel tady neberou hotovost, ale jen tzv. Smart card, Obrazekkterou má mít každý řidič a auto při vjezdu do parku. Do auta nám teda nasedá další strážce, starého jsme vyplatili bakšišem 200ksh a jedeme k hlavní bráně Mtuto Andei, kde se dá platit v hotovosti (54USD vstup za 2 osoby, 20 kemp a 700ksh řidič+auto). Fredie chce zůstat ve městě přes noc,  a tak vyfasuji klíče od auta, dotankujeme 40l (75ksh/l) a s Káčou jedeme zpět do parku na Public camp site.  Strážce, přestože protestuje, necháváme na správě parku. Chtěl odvézt zase na svoji bránu, ale je to 50km a to by nás stálo moc času a peněz.